Papier

Składniki sukcesu letterpress – papier firmowy najwyższej jakości

Wszystkie nasze produkty wykonane są na papierze firmowym najwyższej jakości. W swojej ofercie posiadamy papier, który jest w pełni ekologiczny, bo bezdrzewny – zawiera 100% bawełny.

Wysokiej klasy papier jest bardzo istotny podczas druku wypukłego. Odpowiednia gramatura oraz jego właściwości są niezbędne, aby osiągnąć optymalne efekty tłoczeń. Idealnym wyborem jest papier firmowy Gmund lub Somerset na którym wykonujemy nasze projekty. Jest on wytrzymały, ale na tyle elastyczny, by wykonać precyzyjne tłoczenia bez ryzyka różnego rodzaju uszkodzeń.

Gramatura i kolorystyka dobierana jest indywidualnie w zależności od projektu. Doradzimy odpowiednią grubości papieru, mając na uwadze pożądany przez Państwa efekt – mocnego lub delikatnego tłoczenia.

Dobrze dobrany papier podkreśla charakter projektu dzięki specyficznej fakturze, którą czuć w dotyku, a którą tworzą bawełniane włókna. Dzięki temu papier sam w sobie jest eleganckim elementem, świetnie pasującym do projektów wydruków letterpress.

Oferujemy szeroki wybór gramatury – 0d 110g/m2 po 910g/m2 – papier o gładkiej lub wyczuwalnej strukturze, połyskliwy i matowy. Należy jednak pamiętać, że gramatura stuprocentowego papieru bawełnianego to 300 gsm i 500-600 gsm – tylko na takim papierze możliwy jest estetyczny i efektowny druk letterpress. Na pozostałych wariantach papieru, tj. wyrazisty kolor, inna gramatura czy połysk, efekt tłoczenia nie będzie głęboki, jednak można wzbogacić go złoceniem folią.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo usługę hot-stampingu czyli wspomnianego wyżej złocenia folią. To unikalna forma uszlachetnienia druku, która jest możliwa dzięki wykorzystaniu wysokiej temperatury, wypukłych matryc przewodzących ciepło i folii hot-stampingowej. Wykonane przez nas złocenie jest trwałe i bardzo efektowne.

Poniżej prezentujemy szczegółowe zdjęcia dostępnych u nas produktów: